Tel.: 775 762 816
E-mail: info(at)freshynek.cz
Areál VUT
Rybkova 23, 602 00 Brno
objekt 20

 

Kresba, malba, grafické techniky

Hynkova záliba v kreativě se projevovala od dětství. Vše začalo kresbou tužkou, malbou temperami a později vodovými barvami. Technika perspektivy a práce s barvou daly Hynkovi solidní základ pro grafické návrhy napříč spektrem všech médií: tiskoviny, webové stránky, textil, logotypy, Point of Sale produkty atd.

 

Hynek Obořil kresba, malba 

 

Fotografie

S fotografováním začal Hynek ve 12ti letech, kdy si postavil zvětšovací přístroj z promítačky a rodinnou koupelnu proměnil v temnou komoru. Se zatemněnými okny nad vanou poprvé pozoroval magickou proměnu osvíceného světlocitlivého papíru ve skutečnou fotku.

V roce 1999 studoval Hynek fotografii na londýnské South Thames College a na několik let propadl černo-bílé fotografii. S nástupem digitálu začal Hynek fotit produktovou fotografii. Během působení v londýnské Fresh Media Group pomáhal s focením jak v interiéru tak v exteriéru.

 

Hynek Obořil fotografie

 

Grafický design

Grafika ve všech podobách Hynka fascinovala od dětství. Po prvním shlédnutí Muchovy Slovanské epopeje v Moravském Krumlově se Hynek začal více zajímat o českou grafiku. Nejvíce Hynka zaujala tvorba Maxe Švabinského, Karla Demela a Alfonse Muchy.

Studiem na Střední škole grafické v Brně (1990 až 1994), se Hynek zařadil mezi grafiky a začal pracovat pro Veletrhy Brno, a. s., brněnský deník Rovnost, Moravia Propag, s.r.o., Pivovary Lobkowicz, HUDY sport, Ernst & Young a další české i zahraniční klienty viz. Freshynek reference. Hynek Obořil se živí grafickým designem od roku 1994.

 

Hynek Obořil grafika