Tel.: 775 762 816
E-mail: info(at)freshynek.cz
Areál VUT
Rybkova 23, 602 00 Brno
objekt 20

Doba, kdy stačilo do webu vepsat spoustu klíčových slov a do patičky stránek přidat pár "irelevantních odkazů", je dávno pryč.

Google takové weby nově trestá horším umístěním ve vyhledávání.

 

 

SEO optimalizace pro vyhledávače

Čím dál tím více platí, že nejdůležitějším kritériem webových stránek je jejich obsah. Nikoliv jen strojově opsané fráze s klíčovými slovy, ale normálně a lidsky napsané články s danou tématikou. Google má propracované roboty, které zkoumají syntaxi a obsah webových textů, takže dokáže rozpoznat text, který je napsaný vyhledávačům na míru.

 

Vytvářejte proto na svých webových stránkách opravdové a kvalitní články a nezapomínejte, že kvalitní obsah tvoří také správně pojmenované obrázky, grafy a videa. Videa mohou být šířena skrze sociální sítě a když budete chtít, můžete jimi i vydělávat.

 

Pokud se o výše zmíněných tématech chcete dozvědět více, hledejte výrazy: Obsahová strategie, Content marketing a Copy writing.

 

Vaše webové stránky jsou vaše výloha, kam konkurence nemůže. Věnujte se jim!

 

Plánujete-li letos re-design webových stránek, nebo stránky úplně nové, nezapomeňte na zobrazení pro mobily a tablety. Přístupy z mobilů už tvoří přes 15% veškerého brouzdání (2014) na webech a jejich krajíc se neustále zvětšuje. Vyžádejte si proto zvláštní šablonu pro mobily, nebo alespoň touch-ready optimalizaci.

Na moderním webu by kromě propojení se sociálními sítěmi neměl chybět ani Newsletter. Newsletter je stále jedna z nejefektivnějších cest, jak komunikovat se zákazníkem.

 

Pokud se hodláte zviditelnit na sociálních sítích, stojí za to jen Facebook. Ale neplatí to pro každou firmu. Věděli jste, že pokud máte např. 300 fanoušků na FB a napíšete novou zprávu, tak ji neuvidí všech 300 fandů? Facebook ji zobrazí sotva desetině - teda pokud si neplatíte službu za zviditelnění! Na Facebooku platí pravidlo, že pokud se tam hodláte zviditelnit, dělejte to na 100%. Polovičatá práce je jen ztrátou času. O sdílení videí jsme už mluvili. YouTube je nejsledovanější televizí světa - proto tento kanál využijte dokud je zdarma.

 

Shrnutí ve zkratce:

  • máte-li na webu "odkazy všeho druhu", odstraňte je. Google za ně penalizuje propadem ve vyhledávání
  • váš web je vaší výlohou kam nemůže konkurence - věnujte se mu
  • kvalitní obsah webových sránek znamená také vhodně pojmenované obrázky, grafy a videa - ta mohou být vhodně sdílena na sociálních sítích
  • mobilní verze webu je stále více důležitá. Nechte si vypracovat alespoň touch-ready odkazy
  • nevěřte provozovatelům SEO matů, které hodnotí weby na základně primitivních algoritmů. Důležitější je skutečný obsah webových stránek
  • hodláte-li se zviditelnit na Facebooku, dělejte to pravidelně na 100%. Polovičatá práce je promrhaný čas
  • zapomeňte na nákup fanoušků na FB. Efektivnější nástroj je Newsletter na vašich webových stránkách
  • oslovují vás SEO agentury a slibují vám první pozice ve vyhledávačích? Nevěřte jim! Ušetřené peníze vložte do tvorby kvalitního obsahu vašich webových stránek