Tel.: 775 762 816
E-mail: info(at)freshynek.cz
Areál VUT
Rybkova 23, 602 00 Brno
objekt 20

Hackintosh Mac Pro

Od roku 1994 pracuji na počítačích Apple Macintosh a práci pod systémem Windows bych si jen nerad představoval.

 

 

Vlastnil jsem 5 Apple Mac počítačů, ale po posledních dvou iMacích jsem na ně trošku zanevřel. Na obou počítačích iMac (21 a 24 palců) mi už po 3 letech práce, začaly vyskakovat pruhy v horních rozích obrazovky. Výměna LCD panelu je dražší, než koupě nového monitoru, takže nezbylo než počítač prodat pod cenou. iMacy se navíc velice těžko upgradují. Na druhou stranu jsem si vždy užíval onu čistotu a jednoduchost počítače All-In-One (Z iMacu vede jen jeden kabel do elektriky a nic víc).

 

Svůj první Hackintosh jsem postavil v roce 2007 a od té doby si pravidelně upgraduji či postavím vlastního Maca / Hacka. V létě 2013 jsou to 3 roky, co pracuji na vlastním Hackintoshi, se kterým jsem naprosto spokojený. A jaká je konfigurace mého Hackintoshe White Pro?

 

  • Intel Core i3 3,3GHz
  • 8GHz DDR3 RAM 1600 MHz
  • SSD 120GB System disk
  • 1TB Seagate Data disk
  • Intel HD 4000 graphics

 

Počítač je pasivně chlazený takže není vůbec slyšet. Byl jsem překvapený jak výkonný je procesor i3. Protože nehraji hry a nestříhám složitá videa, je procesor i3 naprosto dostačující a lehce ho uchladí i pasivní chladič Noctua NH.

 

Jednak můžu kdykoliv vyměnit jakoukoliv součástku, ale hlavně mohu počítač kdykoliv upgradovat, nebo třeba vyměnit zdroj na tižší. Počítač pravidelně zálohuji a zatím se mi nestalo, že bych přišel o nějaká data, nebo počítač nefungoval.

 

Pokud si sami chcete postavit Maca (Hackintosh), pomůžou Vám buď české stránky zabývající se touto problematikou www.hackintosh.cz, nebo daleko obsáhlejší anglické stránky www.tonymacx86.com